Polecane posty

Najlepsze są przypadki

Pokażę Wam dzisiaj coś, czego długo szukałam. Chodzi o kubek Random projektu Marka Cecuły. Artysty wykładowcy z Royal College of Art w Londynie, który specjalnie dla Ćmielów Design Studio stworzył kolekcję porcelany. Każdy z kubków oznaczony jest inną trzycyfrową liczbą, wybraną jak sama nazwa wskazuje zupełnie przypadkowo. 


Umieszczone na porcelanie cyfry mają pomagać w odszukaniu swojego. Pomyślane były bowiem jako kubki na kawę lub herbatę pitą w miejscu pracy. Każdy miałby więc swój niepowtarzalny symbol numeryczny i nie byłoby problemów z podbieraniem naczynia przez kolegów i koleżanki. 


Mnie nie był potrzebny do pracy, ale sama kolorystyka już sprawiła, że chciałam go mieć.  Przyznam, że szukałam go długo. W końcu trafiłam do producenta i nawet się zastanawiałam nad wprowadzeniem go do oferty mojego sklepu. Cena jednak wydała mi się zbyt wysoka i zrezygnowałam. Okazało się przy okazji, że to projekt który już nie będzie realizowany. Uznałam więc, że nie mam szans na jego posiadanie.


No i jak to często bywa, pomocny okazał się przypadek. Kiedy przestałam szukać, znalazł się sam. Otóż zobaczyłam go na stoisku handlowym podczas pobytu na MEETBLOGIN. Nie było mowy żebym wyszła bez niego. Uparcie szukałam takiego z trzynastą w numeracji, nie znalazłam więc trafił do mnie ten z trójką i jedynką. W związku z tym, że jest sporych rozmiarów i nie ma uszka może pełnić również funkcję wazonu. U mnie częściej jest naczyniem ozdobnym niż kubkiem. Być może dlatego, że gorącą kawę wygodniej mi pić z kubka z uszkiem.


Komentarze

 1. Świetny! Fajnie, że może służyć jako wazon ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A to numer! Gdybym miała okazję zdobycia takiego kubeczka szukałabym nr 666, no dobra też 13-tka mi się podoba bo mówią, że pechowa jest a ja jestem dość przekorną duszyczką! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym się na ten z 666 również skusiła :) Tylko nie wiem, czy w ogóle taki był !

   Usuń
  2. ja mieszkałam od dziecka pod 13 i jakoś pecha nie miałam.... moja siostra urodziła się 13-stego i też pechowcem nie jest.... więc może nie taki diabeł..... ;)

   Usuń
 3. Mnie już kilkakrotnie zdarzyło się tak, że kiedy przestałam szukać rzeczy, o której bardzo marzyłam, to sama wpadała mi w ręce :)
  Tak było ze skrzynią w salonie i kocykiem w gwiazdki :)
  Kubeczek jest świetny!

  Pozdrawiam, Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, często tak bywa :) Ja na kocyk niestety jeszcze nie trafiłam :)

   Usuń
 4. Ciekawa historia z tym kubkiem od projektu,az do przystanku u Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o takich kubkach, widzisz zawsze można czegoś się nauczyć od koleżanek, dzięki, fajny jest i idea fajna , pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietny pomysl, nie slyszalam wczesniej o takich kubkach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma przypadków: jeśli o czymś myślisz lub czegoś mocno chcesz - to po prostu się dzieje! Kiedyś uważałam takie myślenie za gusła a teraz już wierzę:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze! Niestety nie zawsze! Ja od długiego już czasu intensywnie myślę o pozytywnych zmianach w życiu mojej młodszej córki i nic! A na tym mi naprawdę zależy.

   Usuń
  2. Ale to Ona musi myśleć... Przekonaj ją tylko, że będzie dobrze i zobaczysz:)

   Usuń
  3. To nie jest takie proste ale próbuję :)

   Usuń
 8. Świetny taki kubeczek .
  Z 13tką sama bym sobie sprawiła.
  Pozdrawiam M.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawe, nie słyszałam o tej serii :-) i już wiem :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jaka historia :) aż ciarki mogą przejść, że nagle zjadujesz kubek, którego tak długo szukałaś. Siła umysłu potrafi zaskoczyć. Albo sam prezent z góry :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ja również wcześniej o nich nie słyszałam.Fajowy ten kubas!;)
  buźka

  OdpowiedzUsuń
 12. Oooo jaki fajny.Ostatnio mam bzika na tle kubków :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Prace Marka Cecuły podziwiam od dawna. Jego naczynia to dzieła sztuki!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home