Polecane posty

Miłe zaskoczenie

Kolejny katalog z nowościami i miłe dla mnie zaskoczenie. Duńskiej marki Green Gate nikomu przedstawiać nie trzeba. Obecna na naszym rynku od dawna, cieszy się ciągle niesłabnącą popularnością. Ideą marki jest wiara, że codzienność może być piękna i pozostawiać niezapomniane wspomnienia. 

W artykułach na stronie mojego sklepu zamieszczam czasami ciekawe informacje o wybranych markach. Nawet jeśli nie mam ich produktów w swojej ofercie, ale cenię za styl i propozycje. Stąd moja wiedza o marce GG. Tutaj w wielkim skrócie oczywiście. Greengate została założona w 1993 roku przez Jespera B. Christensen i Monę B. Christiansen. 

http://www.greengate.dk/

Przygoda rozpoczęła się, gdy Jesper Christensen nabył kolekcję starych książek z zakurzonego strychu nad jeziorem Como we Włoszech, przedstawiającą 15.000 ręcznie malowanych motywów roślinnych. Pierre Boussac stworzył je i wykorzystywał w swoich projektach dla Diora w latach 1880 - 1920. Obecnie te bezcenne książki stanowią podstawę nowych, półrocznych kolekcji Greengate. 

 http://www.greengate.dk/

Podczas przeglądania ich ostatniego katalogu WINTER 2015 znalazłam to zdjęcie. I to właśnie ono było dla mnie tym miłym zaskoczeniem. Dlaczego? Bo ono potwierdza trafność moich towarowych wyborów. Przynajmniej niektórych :) Jednym z elementów na tym zdjęciu jest dekoracyjna kula, która u mnie była w sprzedaży już w zeszłym roku. A to już moje zdjęcie :) Zapewne je pamiętacie.

 http://kokonhome.pl/
  
Moim zdaniem to akurat  dekoracja całoroczna i cieszy się sporym zainteresowaniem. Co znaczy, że dobrze się sprzedaje. Podbudowuje to trochę moją pewność siebie. Ta zbieżność  jest zapewne skutkiem tego, że w pełni zgadzam się z ideą przyświecającą marce Green Gate. Zresztą nie tylko marce GG ale wszystkim nam.  Jestem w pełni przekonana, że zadbane, stylowe i nasze w charakterze wnętrze pozwala w pełni celebrować codzienność. Bo to z tych małych, a jednak nieskończenie pięknych chwil składa się nasze życie i budują wspomnienia.

  http://kokonhome.pl/

Każdy tworzy takie otoczenie, jakie jemu odpowiada najbardziej. A katalogi, magazyny i sklepy nam tylko w tym pomagają. Ja i mój Kokon Home również na swoja mikro skalę. 

I jeszcze ciekawostka na koniec. My również mamy swoje Green Gatew Gdańsku, jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych miasta. Znajduje się między Długim Targiem i rzeką Motławą. Zielona Brama została wyraźnie zainspirowana Ratuszem w Antwerpii. Została zbudowana w latach  1568-71 jako formalna siedziba władców Polski. Jest to arcydzieło Regniera (lub Reiner van Amsterdam), architekta z  Amsterdamu i odzwierciedla Flamandzki wpływ architektury w Gdańsku. Dziś mieści się w Zielonej Bramie Muzeum Narodowego w Gdańsku

Kula dekoracyjna ALU LOOK - http://kokonhome.pl/pl/p/Kula-dekoracyjna-ALU-LOOK/387


Komentarze

  1. Faktycznie zdjecie robi robotę, czarno-białe, nie wychodzi zbytnio na przód wśród sporej ilości białego :) można się zatopić w tej niespodziance.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home