Polecane posty

Dobrze dobrane

Moda na eklektyzm we wnętrzach nie przemija. Umiejętne łączenie przedmiotów z różnych przedziałów czasowych polega nie tyle na przestrzeganiu stylistycznych reguł, ile na wyczuciu i intuicji. To na pewno trudna sztuka. Mieszanie rzeczy starych z nowymi jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią chadzać własnymi ścieżkami. 


Daje możliwość stworzenia wnętrza indywidualnego, w pewnym stopni wyjątkowego i niepowtarzalnego. No bo jeśli wszyscy mamy tę samą szansę posiadania jednakowych lub podobnych nowych przedmiotów o tyle upolowanie identycznego starocia jest nie lada wyzwaniem.


Nie jestem specjalistą, dekoratorem ani fachowcem więc nie porywam się na wielkie zestawienia. Ale mam kilka takich mini zestawień, które mi odpowiadają i podobają mi się. Na przykład półka w kuchni, szafki nocne.  Jednym z nich są również łazienkowe pojemniki. Ceramiczne, stare słoje apteczne kupiłam na targu staroci w Bytomiu.


Do teraz żałuję, że nie kupiłam wtedy całego kartonu tylko te dwa. Człowiek zawsze mądry po szkodzie. Były tak brudne, że pewnie dzień wcześniej wytargane z jakiejś zapomnianej piwnicy. Pełen wybór i chętnych niewielu. Może jeszcze mi się okazja trafi. Ostatnio dołączyła do nich domowa mini apteczka.  

Trzymam w niej to, co powinno być szybko pod ręką: leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe, wodę utlenioną i spiritus do dezynfekcji. Od razu widać, że to domowy szpital. Poza tym doskonale pasuje  wymiarami, kolorami i tekstem do starych pojemników. Takie moje black&white emergency  center. 

Pojemniki apteczne - targ staroci 
Apteczka - tutaj  
Ceramiczna miseczka z metalowym brzegiem Tine K Home - tutaj  Komentarze

 1. Uwielbiam eklektyzm we wnętrzach i sama chętnie go stosuję w naszym małym m. Nie mogłabym inaczej żyć. ;)
  Wspaniałe te pojemniki aptekarskie, faktycznie szkoda, że tylko dwa trafiły w Twoje ręce. Uściski!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo , widzę kochana że odwiedzasz Bytom.Ja mieszkam w Bytomiu a pomimo tego jakoś nie zawsze na targ staroci potrafię dotrzeć, bo zawsze jestem albo po pracy lub przed ;) Apteczka naprawdę fenomenalna, pozdrawiam http://thirdfloorno7.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwiedzam to za dużo powiedziane. Bywam raz na rok w lecie zazwyczaj. Zawsze mnie tam stresuje brak miejsc do zaparkowania dlatego nie mogę się częściej zmobilizować.

   Usuń
 3. Ja też lubię bardzo takie zestawienia nowego ze starym. Zawsze dodaje to pomieszczeniu charakteru i duszy. U Ciebie jak zwykle pięknie!:) Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. te pojemniki są rewelacyjne,prawdziwa perełka Ci się trafiła :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home