Who is Who - Evelina Kravaev-Söderberg
Evelina Kravaev-Söderberg to kobieta, dzięki której nasze wnętrza zyskują na urodzie. Wiem to z oględzin Waszych blogów. Często widuję na zdjęciach przedmioty, które zawdzięczamy jej wyborom i pracy. Ja również bardzo lubię stylistykę dodatków domowych H&M Home. Wpadam do sklepu, kiedy tylko mam okazję i zawsze coś ze sobą przywiozę.
Evelina urodziła się w Bułgarii w 1964 roku. Jej rodzina przeniosła się do Szwecji, kiedy miała dwa latka. Jako osiemnastolatka rozpoczęła studia w Sztokholmie. Potem kontynuowała studia w Paryżu w ESMOND.
Szkole kształcącej projektantów i konstruktorów odzieży. Pierwszą pracę po ukończeniu szkoły dostała właśnie w H&M w 1986 roku. W ramach tego posta możecie zobaczyć zdjęcia z jej prywatnego mieszkania. Jak widać bardzo skandynawskie.
Oczywiści znajdują się w nim również dodatki sprzedawane w H&M. Tam też spotkała swojego męża Stefana Söderberga. Jak widać ma szczęście do tego H&M-u. Po ślubie para przeniosła się do Amsterdamu i w 1994 roku odeszli z H&M.
Przez kolejnych 13 lat Evelina pracowała w działach mody wielu różnych firm. Również w dziedzinie mody dziecięcej dla marki Polarn O. Pyret. Sama jest matką dwójki dzieci, obecnie już nastolatków, Teda i Eli.
W 2007 roku wróciła do H&M jako szefowa nowego projektu H&M Home. Pierwsza kolekcja pojawiła się na rynku w Szwecji w lutym 2009 roku. W październiku 2010 roku oferta H&M Home trafiła do sklepów marki w Wielkiej Brytanii.
W tej chwili Evelina mieszka z mężem i dziećmi w Sztokholmie. Jak sama mówi inspiracji do nowych kolekcji szuka na modowych wybiegach. Stara się przenieść kolory, faktury i wzory na dodatki ubierające wnętrze. Motywem przewodnim domowych kolekcji H&M jest prostota.
Dodatki i tkaniny mają odmienić nasz dom na nowy sezon łatwo, szybko i w przystępnej cenie. Przy okazji kilka słów o historii samej marki. Założyciel, Erling Persson, wyjechał w 1946 roku do USA,
skąd wrócił z pomysłem utworzenia sklepu, który oferowałby wysokiej
jakości ubrania w korzystnej cenie. W
1947 roku otworzył w szwedzkim Västerås pierwszy sklep "Hennes", w
którym sprzedawał jedynie ubrania dla kobiet ("hennes" po szwedzku
znaczy "jej", "dla niej").
Dopiero w 1968, kiedy Erling Persson kupił sklep Mauritz Widforss
przy Sergelgatan w Sztokholmie, uzupełnił ofertę o kolekcję męską, a
nazwę firmy zmienił na obecną – Hennes & Mauritz. W 1998 roku firmie
udało się wykupić jej własne inicjały jako domenę internetową. Obecnie H&M prowadzi około 2500 sklepów w 44 krajach i zatrudnia prawie 90 000 tysięcy osób. H&M nie ma własnych ośrodków produkcyjnych – wszystkie ubrania,
kosmetyki i akcesoria są produkowane przez blisko 700 niezależnych
dostawców, głównie z Azji i Europy (także z Polski). Pierwszy sklep H&M w Polsce otwarto w 2003 roku w Warszawie w centrum handlowym Wola Park. (Wikipedia)
Ciekawy post o inspirującej osobowiści. Miłego dnia
OdpowiedzUsuń