Polecane posty

Who is Who - Evelina Kravaev-Söderberg

Evelina Kravaev-Söderberg to kobieta, dzięki której nasze wnętrza zyskują na urodzie. Wiem to z oględzin Waszych blogów. Często widuję na zdjęciach przedmioty, które zawdzięczamy jej wyborom i pracy. Ja również bardzo lubię stylistykę dodatków domowych H&M Home. Wpadam do sklepu, kiedy tylko mam okazję i zawsze coś ze sobą przywiozę. 

Evelina urodziła się w Bułgarii w 1964 roku. Jej rodzina przeniosła się do Szwecji, kiedy miała dwa latka. Jako osiemnastolatka rozpoczęła studia w Sztokholmie. Potem kontynuowała studia w Paryżu w ESMOND. 

Szkole kształcącej projektantów i konstruktorów odzieży. Pierwszą pracę po ukończeniu szkoły dostała właśnie w H&M w 1986 roku. W ramach tego posta możecie zobaczyć zdjęcia z jej prywatnego mieszkania. Jak widać bardzo skandynawskie.


Oczywiści znajdują się w nim również dodatki sprzedawane w H&M. Tam też spotkała swojego męża Stefana Söderberga. Jak widać ma szczęście do tego H&M-u. Po ślubie para przeniosła się do Amsterdamu i w 1994 roku odeszli z H&M. 


Przez kolejnych 13 lat Evelina pracowała w działach mody wielu różnych firm. Również w dziedzinie mody dziecięcej dla marki Polarn O. Pyret. Sama jest matką dwójki dzieci, obecnie już nastolatków, Teda i Eli.

W 2007 roku wróciła do H&M jako szefowa nowego projektu H&M Home. Pierwsza kolekcja pojawiła się na rynku w Szwecji w lutym 2009 roku. W październiku 2010 roku oferta H&M Home trafiła do sklepów marki  w Wielkiej Brytanii.

W tej chwili Evelina mieszka z mężem i dziećmi w Sztokholmie. Jak sama mówi inspiracji do nowych kolekcji szuka na modowych wybiegach. Stara się przenieść kolory, faktury i wzory na dodatki ubierające wnętrze. Motywem przewodnim domowych kolekcji H&M jest prostota.

Dodatki i tkaniny mają odmienić nasz dom na nowy sezon  łatwo, szybko i w przystępnej cenie. Przy okazji kilka słów o historii samej marki. Założyciel, Erling Persson, wyjechał w 1946 roku do USA, skąd wrócił z pomysłem utworzenia sklepu, który oferowałby wysokiej jakości ubrania w korzystnej cenie. W 1947 roku otworzył w szwedzkim Västerås pierwszy sklep "Hennes", w którym sprzedawał jedynie ubrania dla kobiet ("hennes" po szwedzku znaczy "jej", "dla niej").


Dopiero w 1968, kiedy Erling Persson kupił sklep Mauritz Widforss przy Sergelgatan w Sztokholmie, uzupełnił ofertę o kolekcję męską, a nazwę firmy zmienił na obecną – Hennes & Mauritz. W 1998 roku firmie udało się wykupić jej własne inicjały jako domenę internetową. Obecnie H&M prowadzi około 2500 sklepów w 44 krajach i zatrudnia  prawie 90 000 tysięcy osób. H&M nie ma własnych ośrodków produkcyjnych – wszystkie ubrania, kosmetyki i akcesoria są produkowane przez blisko 700 niezależnych dostawców, głównie z Azji i Europy (także z Polski). Pierwszy sklep H&M w Polsce otwarto w 2003 roku w Warszawie w centrum handlowym Wola Park. (Wikipedia)

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home