Polecane posty

Różowa kudłata głowa.

Dawno temu kupiłam pojemniki, osłonki na doniczki... Można je chyba wykorzystać w bardzo różny sposób. Dotychczas stały w zasadzie puste. Teraz jedna z nich została zagospodarowana. Pasuje akurat do przytarganej ostatnio ze sklepu hortensji. Zauroczyła mnie jej pastelowa różowość.


W pojemnikach uprawiana jest - jakby wbrew swojej nazwie - hortensja ogrodowa (H. macrophylla). Wywodzi się ona od gatunków dziko rosnących w Japonii i Korei, które zawiązują pąki kwiatowe na następny rok już pod koniec lata. Za najbardziej atrakcyjne uchodzą odmiany tworzące ogromne kuliste kwiatostany złożone wyłącznie z liści przykwiatkowych podobnych do płatków. Ta grupa nosi prozaiczną angielską nazwę mophead, dosłownie - kudłata głowa albo mop.


Roślina ta potrafi zmieniać kolor w zależności od składu podłoża. Jeśli w ziemi znajduje się glin, różowe odmiany stają się niebieskie, a czerwone nabierają odcienia fioletu. Jedynie białe są niezmienne, jeśli oczywiście pominiemy fakt, że tak jak u wszystkich hortensji niedojrzałe kwiatostany, a także te mocno postarzałe mają głównie zielony barwnik. Różowość mojej została dodatkowo wzmocniona dwiema mini konewkami. Całość jest wprost cukierkowo słodka i ociepla sypialnię._______________________________________________________________________
"Pytania są niebezpieczne, nie ruszaj ich, będą spały. Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
niż myślisz pytań powstanie."
                                                                                 ( Jonathan Carroll  "Kraina chichów")

 

Komentarze

 1. Piękna hortensja - ja też jestem zauroczona tymi kwiatami i mam je w kolorze blue:) Konewki są jak wisienka na torcie - śliczne!

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne są hortensje jeszcze nigdy ich nie miałam, czas spróbować

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam te kwiaty, rozowej nigdy nie mialam ale niebieskie owszem a teraz biala.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekna hortensja, ja uwielbiam te kwiaty, powiem szczerze ze az tak cukierkowego rozu nie widzialam.... sliczne sa, narobilas mi ochoty i pojade do sklepu po to cudenko :)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie różowości u Ciebie :) Fajne te mini doniczk.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home