Polecane posty

Dekoracyjne gałki do mebli

Dzisiaj będzie trochę z innej beczki. Bardziej firmowo niż domowo. Wszystko dlatego, że w sobotę przyjechała nowa dostawa gałek meblowych. To produkty, które zamawiam najczęściej, bo też najlepiej się sprzedają. W zasadzie nie ma tygodnia, żeby jakaś paczuszka z gałkami nie wyjechała do nowego domu. Zawsze przy pakowaniu próbuję sobie wyobrazić jaki mebel będą zdobiły.


Wniosek z tego, że kreatywnych i lubiących zmiany osób jest coraz więcej. Zapanowała nawet pewnego rodzaju moda na dawanie starym "gratom" nowego życia. I to mnie wcale nie dziwi, a nawet czasami wprawia w zachwyt. Samodzielna metamorfoza mebla to ogromna oszczędność, ale również sposób na stworzenie czegoś wyjątkowego, oryginalnego i w sumie niepowtarzalnego. 


Tym bardziej, że możliwości mamy wiele. Wybór farb i kolorów jest tak ogromny, że czasami trudno się na coś szybko zdecydować. Przemalowanie mebla to nic trudnego. Wystarczy zebrać się na odwagę. Mówię z własnego doświadczenia, bo przemalowałam ich osobiście kilka. Zajrzyjcie do posta o kuchni, salonie lub sypialni. Nawet w tej chwili planuję kolejne zmiany.Trzeba tylko zrobić to starannie i bez pośpiechu. 


Do odnowionego mebla trzeba koniecznie dopasować uchwyty. Gałki do mebli to co prawda niewielkie detale, ale ich potencjał naprawdę warto docenić i wykorzystać. Są jak dobrze dobrana biżuteria, która może odmienić każdą stylizację. Nowe gałki zmienią wygląd opatrzonych mebli. Pozwolą szybko dokonać efektownej metamorfozy wnętrza, bez konieczności zaangażowania sporych środków finansowych.  Ich wymiana to naprawdę pestka. 


Wystarczy śrubokręt i kilka minut czasu. No chyba, że nasza metamorfoza zakłada wymianę gałek z jedną śrubą na uchwyty z dwiema, albo odwrotnie. W takiej sytuacji zajmie to trochę więcej czasu, bo trzeba zamaskować stare otwory i wywiercić nowe. To też da się zrobić samodzielnie. To jakie gałki meblowe lub uchwyty wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu i potrzeb.


Możemy zdecydować się na ceramiczne, metalowe, drewniane lub z tworzywa.  Gałki meblowe mogą mieć bardzo różne kształty, od tradycyjnych po zabawne, jak na przykład te zajęcze głowy ze zdjęcia. O kolorach i wzorach już nie wspomnę, bo naprawdę jest z czego wybierać. Pochwalcie się swoimi meblowymi metamorfozami, wyślijcie fotki albo linki. Ta, która najbardziej mi się spodoba zostanie nagrodzona bonem upominkowym do wykorzystania w moim sklepie.  Zerknijcie na nasze nowości - TUTAJKomentarzeinstagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home