Polecane posty

Przypominaczki

Uważam, że ludzki mózg to najbardziej zadziwiająca maszyneria świata. Może nie liczy tak szybko jak komputer ale jego pojemność mnie przyprawia o zawrót głowy :). W dodatku sprawnie łączy fakty, wyciąga z zakamarków wspomnienia, podejmuje decyzje, odczuwa emocje i tworzy.  


Ludzki mózg to genialny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest źródłem, magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń.


Każdego dnia mózg radzi sobie z ogromną ilością informacji docierających z otoczenia. To on je segreguje i sprawia, że świadomie odbieramy te najważniejsze. Ciekawostką jest, że mózg człowieka doskonale potrafi sobie radzić z przeładowaniem bodźcami. Reguluje próg wrażliwości receptorów.


Szybko zaczyna ignorować bodźce nieprzynoszące nowych informacji, a w każdej chwili może szczególnie uwrażliwić się na określony typ stymulacji. Mój ostatnio jest tak przeładowany bodźcami i zadaniami do wykonania, że muszę go wspomagać przypominaczkami. Sięgam nawet do tych najbardziej tradycyjnych żeby mi nie umknęło to, co mniej ważne :)


Funkcjonowanie mózgu zależy w dużej mierze od nas samych. Jeśli nie dostarczamy swojemu umysłowi nowych zadań do rozwiązania, nie podsuwamy różnorodnych aktywności, nie angażujemy neuronów codziennymi wyzwaniami, tkanka mózgowa zwyczajnie zaczyna gnuśnieć, degenerować się i obumierać!


Więc jest jakiś plus tej całej sytuacji. Póki co mózg mi nie obumiera :) Poza tym jest tak skołowany, że nawet decyzję odsuwaną ze stracha przez ponad rok teraz przeforsował   bez stresu i lęku. Czy wyjdzie nam ( czyli mnie i mojemu mózgowi) to na dobre zobaczymy niestety dopiero za kilka lat. Zapraszam przy okazji na WEEKENDOWY RABAT  na wszystkie zakupy w Kokon Home.Komentarze

  1. Mój mózg już też stał się tak przeładowany, że sama zaczynałam się gubić w gąszczu swoich myśli. Ale - wyjazd w góry okazał się wybawieniem :) Ale wszelkiego rodzaju przypominajki zostały ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home