Polecane posty

Małe jest piękne

Nadeszło lato. Ja jako osoba ciepłolubna czekam na nie z utęsknieniem przez całą zimę, jesień i wczesną wiosnę. Nigdy nie narzekam, że jest mi za ciepło, bo lato trwa tak krótko. Zresztą zdecydowanie wolę się spocić niż szczękać zębami z zimna. 

Wiem, wiem - każda pora roku ma swoje uroki, ale ja faworyzuję lato. Tak mam i nic na to nie poradzę. Latem łatwo sprawić sobie i bliskim małe przyjemności, które nie są dostępne w innych porach roku. Nauczyłam się cieszyć takimi właśnie drobiazgami. 

Można wyprodukować wielki dzbanek truskawkowego mleka, od którego jestem już chyba uzależniona. Do tej pory robiłam wyłącznie koktajle na bazie jogurtów albo maślanki. Mleczko robi się ze zwykłego, słodkiego mleka. I to jedyna różnica, a smak zupełnie inny. 

Można upiec pyszne ciasto z owocami, albo leniwie popijać popołudniową herbatkę zagryzając własnoręcznie zerwanymi czereśniami. Z tych ostatnich zresztą zrobiłam kompoty i dżemy. Niestety nie pomyślałam o drylownicy i zmasakrowałam paznokcie. 

Przebarwienia nie schodzą mimo usilnych starań. Kto nie myśli, ten ma kłopot. Nie rozpaczam, bo na to też znajdzie się rada, wizyta już zaklepana. Te wszystkie drobne przyjemności można dodatkowo ładnie zaaranżować. I tu znowu potwierdza się powiedzenie, że małe jest piękne.

Zapraszam was do Kokon Home gdzie  w dziale "promocje" znajdziecie na wyprzedaży te cudne, małe miseczki. Podacie w nich  porcje owoców, jogurtu albo lodów. Wykorzystacie do serwowania dipów, sosów i dżemów. Komplet składa się z czterech miseczek, są w czerwonej oraz niebieskiej wersji. Cieszmy się latem, bo zaraz się skończy.
Komentarzeinstagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home