Polecane posty

Niebanalnie połączone

Wnętrza mogą być stylizowany na wiele różnych sposobów. Jest wersja nowoczesna, minimalistyczna, ale także kolorowy styl artystycznej cyganerii, no i oczywiście styl skandynawski. Mnie najbliższy jest styl inspirowany właśnie skandynawskim. I chociaż coraz częściej słychać głosy, że te monochromatyczne w zasadzie wnętrza są nudne to jestem zdania, że każdy ma swoje poczucie estetyki i nikt nikogo nie zmusza do niczego na siłę. Każdy wybiera taką stylistykę, która najlepiej współgra z jego osobowością i potrzebami. Nie ma sensu krytykować tych pozostałych. W każdym jest bowiem coś interesującego i pięknego. 


Póki co wprowadzam drobne zmiany ale konsekwentnie trzymam się obranej kolorystyki. Moim zdaniem najciekawsze są wnętrza, w których umiejętnie połączono elementy różnych stylów. Ale jak można powiązać dwa przeciwstawne style i stworzyć harmonijne połączenie? Jak chłodny styl skandynawski połączyć z wybuchową stylistyką boho? Na dodatek w sposób niebanalny i nieoczywisty. Bo nie oszukujmy się: boho i minimalizm nie są to słowa, które wypowiadamy zazwyczaj w jednym zdaniu, nie mówiąc już o ich występowaniu pod jednym dachem. 


Od lat 60. i 70. styl Boho tak naprawdę nie wyszedł z mody,  po prostu przekształcił się w to, co jest uważane dziś za "nowoczesnego boho". Feria odważnych barw i mieszanka wzorów to podstawowa cecha stylu Boho. Domy skandynawskie mają zwykle lekką podstawę z naturalnych materiałów i monochromatyczną kolorystykę. A co jeśli nie lubisz ekstremalnych kolorów, ale lubisz styl cyganerii, jej luz i przemyślany bałagan? Rozwiązaniem problemu jest właśnie styl, który nazywany jest Scandi Monochrome Boho. 


Trzymając się podstawowych cech stylu skandynawskiego, to znaczy utrzymując białą bazę: sufit, ściany, meble i zazwyczaj jasne podłogi, dodajemy elemnty boho poprzez uzupełnienie tej bazy wpływami etnicznymi i roślinami. Z tą różnicą, że kolorystyka jest w przeważającej mierze nadal ta sama. Scandi Monochrome Boho to mieszanka skandynawskiego utylitaryzmu i niekonwencjonalnej urody Boho. To mariaż formy i funkcji, gdzie nie przeważa ani jedno ani drugie. 


Podstawowe elementy tego stylu wypunktuję w kolejnym poście. Od razu zaznaczam, że nie jestem fachowcem i specjalistą w tej kwestii. Próbuję jedynie wprowadzić kilka tego typu elementów u siebie. Czasami w dość luźny sposób odnosząc się do pierwowzoru. Trochę więc pogrzebałam i trafiłam na cudownie inspirujące wnętrza. To nie znaczy, że trzeba je przenieść do siebie jeden do jednego.  W sieci znajdziecie wiele doskonałych w każdym calu przykładów. Zachęcam więc do poszukiwań. 
Komentarze

 1. Ja też jestem fanką tego stylu. Mnie urzeka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Różne style trzeba potrafić łączyć, żeby nie wyszło jeszcze gorzej. Ale jak widać Tobie to się udaje! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Absolutnie wspaniały dywanik :) Ciekawa koncepcja aranżacji wnętrz, wyszło naprawdę fajnie, motywy etniczne, a zwłaszcza roślinki nadają interesującego klimatu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo, super! Nie pomyślałabym, że w tak elegancki sposób można połączyć - jak zresztą sama pisałaś - dwa kompletnie różne style :) Mi bardzo się podoba Scandi Monochrome Boho.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne te dodatki i u Ciebie wpasowują się idealnie. Uwielbiam nowoczesne boho, uwielbiam łączenie stylów. Też uważam, że takie wnętrza są ciekawsze. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dywanik to taka wisienka na torcie :) Pięknie pasuje do całości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super stylówka. Piękny wzór i kolor. Pasowałoby mi do salonu który dostał nowy kolor :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie również bardzo się podoba takie połączenie. Jest naprawdę bardzo ciekawy i dobrze prezentuje się w jasnych pomieszczeniach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie wszystko bardzo ładnie połączone. Ma Pani wielki talent do tego co robi, oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home