Polecane posty

Szklana Wielkanoc

Zastanawiałam się przy okazji tego postu nad stwierdzeniem, na które coraz częściej trafiam w sieci. Chodzi o wygłaszane przekonanie, że kolorystyka black&white to ulubiony zestaw ludzi bez polotu, wyobraźni, płaskich i nudnych. Mimo, że to również moja ulubiona kolorystyka, nie biorę takich stwierdzeń do siebie.


Bo równie dobrze mogłabym się przejmować wieloma innymi. Mój mózg najlepiej czuje się z symetrią wokół. A przecież “Symetria jest estetyką głupców”. Prawdopodobnie autorem tych słów jest Picasso. A zatem podpisuję się skromnie pod rzeszą głupców Persji, Asyrii, Babilonu, Grecji, średniowiecza, renesansu, klasycyzmu.


Skoro więc biel to brak koloru dla "pustaków", a symetria jest dla głupców, to o czym może świadczyć skłonność do kruchego szkła? Zazwyczaj bezbarwnego i na domiar wszystkiego złego w pełni przezroczystego? O tym, że jestem pusta, nijaka i całkowicie transparentna czyli niezauważalna dla innych? No OK! Z pełnym spokojem biorę te wszystkie przymiotniki na klatę.


I nadal lubię zestaw black&white, symetrię i szkło! Nie przestaje mnie dziwić brak akceptacji i tolerancji dla upodobań innych niż nasze własne. Nasz gust i upodobania nie do końca są przecież wynikiem naszych świadomych wyborów. Wynikają z tego, jacy jesteśmy. A na to składa się tak wiele czynników wrodzonych i środowiskowych. Z wielu nawet sobie sprawy nie zdajemy!


De gustibus non est disputandum! Dla mnie oznacza, że "ja mam swój gust, a ty swój". W  idealnym świecie  powinno oznaczać także "i każdy z nas ma do tego prawo, możemy jednak argumentować rzeczowo swoje stanowisko". No! A miałam tylko napisać o szklanych dekoracjach wielkanocnych, bo święta coraz bliżej i towar na wyczerpaniu :)

Szklana zawieszka z piórkiem - TUTAJ
Jajko z zajączkiem w środku - TUTAJ
Zawieszka z zajączkiem - TUTAJ
Komentarze

 1. Ha ha ha , jak widzę dyskusja rozgorzała.
  Brak tolerancji ?, nasz polski się ujawnia ?, nie wiem, w każdym razie wcale mnie to nie rusza.
  Zawsze mówię, że wokoło otacza nas tak dużo kolorów, że wnętrza monochromatyczne wyciszają, uspokajają i mnie jest z tym dobrze. A kolor pojawia się raz na jakiś czas. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Brak tolerancji i krytykanctwo to nasze cechy narodowe i nie ma najmniejszego powodu się tym przejmować. Po prostu robić swoje i nie zwracać uwagi na ,,mamroczących,, wokół. Najważniejsze to być wiernym sobie i tworzyć takie otoczenie w jakim najlepiej się czujemy.
  Dekoracje przepiękne :)
  Pozdrawiam cieplutko, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie, ja także uważam, że każdy ma swój gust i nie ma sensu przejmować się innymi. Black & White ? Zdecydowanie coś dla mnie, poza tym te barwy doskonale ze sobą wyglądają. Moim zdaniem znacznie lepiej niż jakiś tam róż. Trzymaj się swoich przekonań i nie daj się zmieniać ! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie podobają się wnętrza i dekoracje zarówno czarno-białe, jak i kolorowe. Naprawdę dziwi mnie taka krytyka i takie podejście. Każdemu przecież co innego może się podobać, ważne, żeby dobrze czuć się w swoim otoczeniu, a innym nic do tego. A szklane dekoracje naprawdę śliczne :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam to powiedzenie o symetrii i też się zastanawiam, czy źle o mnie świadczy jeśli mam coś równo, symetrycznie poukładane. Ale - myślę sobie - estetyka ma tyle twarzy, niech każdy wybierze tę najlepszą dla siebie!

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja podtrzymuje zdanie i podpisuję się ręcyma i nogima pod tym, że właśnie trzeba wyczucia i smaku i odwagi, ażeby stworzyć ładne biało-czarne wnętrze. juz pisałam pod którymś Twoim postem, że Tobie się to udaje:)

  Pozdrawiam
  http://pastelowonabialym.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam. Od dawna nie przejmuję się tym, co mówią i myślą o mnie ludzie. Liczy się dla mnie zdanie tylko kilku najbliższych mi osób. Robię swoje i dobrze mi z tym :)
  Świetny blog, lubię tu zaglądać :)
  Pozdrawiam serdecznie, Urszula

  OdpowiedzUsuń
 8. Urocze dekoracje !!!
  A ja uważam, że każdy może lubić, to co mu się podoba jedni czerwony drudzy biało - czarny, żaden kolor nie jest wyznacznikiem braku polotu...
  Pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jestem w temacie, jeśli chodzi o "białą" burzę, ale myślę sobie, że przede wszystkim powinniśmy kierować się zasadą żyj i daj żyć innym. Jak coś mi się nie podoba - nie patrzę na to, nie kupuję, nie czytam, nie słucham. To samo radzę tym "krytykantom", którzy mają za dużo wolnego czasu i z nudów oceniają wybory innych. :) Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Prześliczne, te klosze :) Ja podpisuję się pod Twoimi słowami, bo u mnie też biała:) pozdrawiam aga

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home