Polecane posty

Abecadło do pokoju wpadło

Abecadło do pokoju wpadło! I nie tylko abecadło bo i cyferki się pojawiły. U mnie zagościły tylko na chwilę. Ich miejscem docelowym jest pokój Filipka. No ale on jest bardzo daleko więc fotorelacja będzie zdecydowanie później. Doskonale wiecie, że jestem  babcią i urządzanie pokoju dla dziecka to nie jest już moja sprawa. 


Mogę doradzić lub coś podpowiedzieć, ale to nie ja decyduję o końcowym efekcie. Nie narzucam swojego zdania, bo każdy ma odmienny gust. W czasach dzieciństwa moich córek wielkiego wyboru nie było dlatego mogę mieć trochę zwichnięte spojrzenie na tę sprawę. Poza tym nie mam syna, więc pokój dla małego faceta to dla mnie całkowita nowość.


Czasami jednak zobaczę coś co mnie się spodoba i naiwnie wierzę, że Filipkowi też by się spodobało. Dokładnie tak było z tymi plakatami. Trafiłam na nie zupełnie przez przypadek i od razu uznałam za fajną i jednocześnie edukacyjną dekorację. Stonowana kolorystyka i fajna grafika. 


Osobiście nie lubię udziwnionych bohomazów. Zwracam na to uwagę nawet jak kupuję książeczki. Ilustracje muszą być fajne a nie dziwne. I tutaj dokładnie tak jest. Może te drugie bardziej dziecko inspirują? Nie wiem. Szare tło jest takie bardziej chłopięce, ale już w cyferkach i literkach widać wszystkie niemal kolory, łącznie z różowym. 


Dostępna jest również wersja bardziej dziewczęca. Cenne jest dla mnie i to, że plakat zawiera pełny polski alfabet. Czasami zapomina się o tych wszystkich ą, ę, ź albo ć. Plakaty mają spore wymiary, bo 70x50 cm. Wydrukowane są na bardzo dobrym papierze. Pierwotnie sama chciałam mu takie wydruki przygotować. 


Ostatecznie uznałam, że im większe tym lepsze. Przy takim formacie wydruki muszą być wysokiej jakości i profesjonalnie przygotowane. Zapraszam na stronę Pomyslownia, tam znajdziecie linki do miejsc, w których plakaty można zakupić. Wybór naprawdę duży i bardzo interesujący.


Pomysłownia to miejsce pełne niebanalnych i oryginalnych pomysłów dla Małych Szkrabów, jak pisze autorka. Pani Karolina jest z wykształcenia architektem Jako młoda mama postanowiła zrealizować swój pomysł na ciekawe i oryginalne dodatki do pokoików dziecięcych. 


Dokładnie przemyślane, w całości zaprojektowane przeze nią, unikalne, estetyczne, kolorowe i zabawne, a przy okazji edukacyjne. Testowane na córce i dzieciach znajomych :) Ja trafiłam na nie na portalu DaWanda dlatego ten link Wam tutaj podaję. Zachęcam również do polubienia Pomysłowni na Facebooku. Tam najlepiej śledzić nowości. 

Komentarze

 1. Obydwa plakaty bardzo mi sie podobają! Ładne kolorki i edukacyjna funkcja :) Wnuczek będzie zadowolony :)
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne...w sam raz do kącika mojej córci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi miło, że plakaty znalazł się w tak doborowym towarzystwie :)

  Oby się spodobały Filipkowi! A swoją edukacyjną funkcję na pewno gdzieś tam przy okazji spełnią :D

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny post i bardzo na czasie- akurat szukam czegoś pomysłowego do pokoju córki :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home