Polecane posty

Blue sky and blue eyes

Nareszcie niebieskie niebo nad nami, a obok cudne niebieskie oczy. Dzieci mają tak niesamowite spojrzenie, że nie sposób oderwać od nich oczu.


W tym przypadku w stu procentach sprawdza się powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy. Szkoda, że tak szybko tracimy tę dziecinną ufność i szczerość, i nie można odnaleźć  w dorosłym spojrzeniu nic z tego dziecięcego.


Kiedy dociera do mnie informacja o dzieciobójczyni lub o znęcaniu się nad małym dzieckiem to zastanawiam się jak bardzo trzeba być popapranym, żeby nie poczuć pozytywnych emocji w obliczu takiego spojrzenia. Jakie serce nie mięknie patrząc na tę słodycz?


Chyba każde! Stąd wniosek, że wbrew prawom biologii są stworzenia ludzkie, które po prostu serca nie mają. Piszę stworzenia, bo ludźmi nazwać ich nie można. Wiosna, takie spojrzenie i taki uśmiech działają na mnie, jak najlepsze lekarstwo. 


Komentarze

 1. Na taki niewinny uśmiech i niebieskie oczka, aż cieplej się robi na sercu (i wokół) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zgadzam się z Tobą w 100%, kiedy patrzysz na taką buźkę, to samemu buzia się śmieję.
  Tyle się teraz słyszy o przemocy wobec takich maleńkich dzieci, to chore, nie ludzkie, w głowie się nie mieści.
  PS ale te niebieskie oczęta rozczulają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przemoc wobec słabszych, dzieci czy dorosłych jest okropna. Ale dookoła nas jest jest pełno. Dom, szkoła, praca. Wszędzie tego doświadcza się, ale najtrudniej jest zareagować na zło, a nie reagując zgadzamy się na to, wspieramy...

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak oczy i uśmiech dziecka są jak zwierciadło duszy :) Taki maluch jest taki szczery, ufny i bezbronny :)Łzy same cisna się do oczu jak słyszy się o krzywdzie dziecka....


  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki słodziak i do tego te dwa piękne jeziorka! Śliczne oczęta! Jak patrząc na taki skarb, którego niektórym nie będzie nigdy dane posiąść, można dopuścić się krzywdy... . Nie pojmuję czasem tego świata...

  OdpowiedzUsuń
 6. W pełni się z Tobą zgadzam! Nie rozumiem matek, w ogóle, ludzi, którzy krzywdzą swoje dzieci... A Słodziak na zdjęciu spojrzenie ma zabójcze!
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 7. Sliczne oczka, takie ufne i ciekawskie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home