Polecane posty

Trochę prywaty

Czyli urodzinowe kwiaty. Jak już kiedyś wspominałam urodziłam się trzynastego. Na szczęście nie w piątek tylko w niedzielę. „Z poniedziałku dzieci poczciwe, z wtorku urodziwe, ze środy – smutne biedaki, z czwartku – los nie byle jaki, z piątku – miłe i hojne, z soboty będzie życie znojne, a kto się narodził w sabatu godziny, ten uczynny, zręczny i urodziwy.” Ta trzynastka patronuje mi przez całe życie. Nie oznacza to, że mam notorycznego pecha. Raczej to, że nie jestem przesądna. To była by już totalna katastrofa. Jestem zdania, że mimo tej trzynastki mam jednak sporo szczęścia w życiu. Zdarzają się i sprawy trudne ale to nie kwestia pechowej daty tylko normalnego toku życia. Tak jest z każdym z nas- czasem słońce, czasem deszcz. Ważne żeby tych słonecznych dni było więcej. I dokładnie tak jest ze mną.


To ostatni urodzinowy bukiet. Muszę szczerze przyznać, że nie przeraża mnie jakoś specjalnie ilość róż w tej wiązance. Kto ma sporo cierpliwości może policzyć. Uważam, że każdy wiek ma swoje dobre strony. A poza tym pod tą widoczną, zewnętrzną powłoką zazwyczaj czujemy się zdecydowanie młodsi. Trochę trudniejsza  jest świadomość, że jest już sporo spraw, które są poza mną. Nie da się w tym wieku powiedzieć : wszystko jeszcze przede mną. Pewnie bardzo dużo, ale na pewno nie wszystko.


Ze względu na okres wakacyjny odwykłam od uroczystego obchodzenia urodzin. Traktuję ten dzień, jak każdy inny z 365 w roku. No może czasami robię sobie jakąś specjalną przyjemność. W tym roku została mi ona sprezentowana. Ale o tym innym razem.


Dla urodzonych tego samego dnia kilka informacji. A ja zbieram siły na kolejny życia rok. Nie traktujme tego, co poniżej całkiem serio ale poczytać można.
_______________________________________________________________________

Urodzeni 13 sierpnia

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży - Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się - horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.
Kto urodził się 13 sierpnia

Jest dyskretny i dobrze zna ludzkie charaktery.

Nie lubi ukrywania i tajemnic - i nie zawsze przekłada postępowanie otwarte i prawne ponad wykręty, wyjaśnienia, tłumaczenia - nawet gdyby z tego powodu miały dlań wyniknąć skutki najgorsze. Ma doskonałe zdolności analityczne i potrafi czytać w duszach ludzkich. Łączą go silne więzy uczuciowe z innymi.

Okazuje dużo dyskrecji. Ostrożnie waży na szali swe zamiary, wysiłki i możność wykonania, licząc się z warunkami życia. Jest przewidujący, pełen intuicji i posiada wybitne zdolności wykonawcze. Jest to człowiek szczery, otwarty, pełen energii - a także uduchowiony, dążący do wzniosłych celów.

Nieraz prowadzi głębokie badania i zdobywa mądrość. Doskonale rozumie prawa rządzące życiem społeczeństwa. Władczy -potrafi rządzić innymi i zazwyczaj też w zakresie kierowania i organizowania innych ludzi czeka go powodzenie. Ma dobrą pamięć i potrafi doskonale koncentrować się psychicznie na pracy, jaką wykonuje.
Dzięki doskonałemu orientowaniu się w ludziach - dojdzie do władzy. Na innych ludzi działa ożywiająco i podnosi ich poziom. Wierzy głęboko w ludzkość i w to, że osoby z nim współpracujące dadzą z siebie wszystko najlepsze. Pragnie on rozbudzić szlachetny rezonans w sercach otoczenia, dodaje mu odwagi, energii, aby jego nadzieje nie zostały zawiedzione. Gdy jednak to nastąpi - liczy na poprawę w przyszłości.

Nigdy nie wymaga od nikogo pracy ponad siły, spełnienia takich rzeczy, których dana osoba nie jest w stanie wykonać. Interesuje się zarówno nauką jak i sztuką, a specjalnie troszczy się o to, aby zapewnić dobrobyt biednym, cierpiącym, chorym, uciśnionym. Chętnie zapomina o sobie, troszcząc się o innych, przy czym okazuje punktualność, metodyczność i ostrożność.

Ma poczucie humoru, jest gościnny, a z rodziną łączą go dobre stosunki - ma do niej dużo przywiązania. Jego bezinteresowność zapewni mu wyniesienie życiowe.

Sławne osoby urodzone 13.08: święty, rycerz króla Teodeberta II, protoplasta dynastii Karolingów Arnulf z Metzu (582), król Kastylii i Leónu Alfons XI (1311), założyciel firmy Fiat Giovanni Agnelli (1866), polski generał i polityk Józef Haller (1873), brytyjski reżyser filmowy Sir Alfred Hitchcock (1899), prezydent i premier Kuby Fidel Castro (1926), polska działaczka Wolnych Związków Zawodowych, kawaler Orderu Orła Białego Anna Walentynowicz (1929), biskup polowy Wojska Polskiego, metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź (1945), polski aktor Krzysztof Kolberger (1950), polska aktorka Katarzyna Herman (1971).
_______________________________________________________________________


Komentarze

 1. Wszystkiego Najlepszego :)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkigo dobrego :) kwiaty piekne.
  ooo fajny wierszyk, ja z wtorku :)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Lillo najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin :) Trzynastka to szczęśliwa liczba (wiem co mówię, bo trzynastego obchodzę imieniny ;) ) i jak śpiewała moja imienniczka: "Trzynastego wszystko zdarzyć się może, trzynastego świat w różowym kolorze... Trzynastego piękniejszy jest świat!" :)
  Serdecznie uściski urodzinowe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wszystkiego najlepszego Lwico :) ja tez jestem sierpniowym kotem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Duzo szczęścia i wiele radości. Kwiaty piękne.Pozdrawiam cieplutko. Ania:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego, co piękne!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego naj ,naj.Mó mąż urodził się 13 sierpnia,w piątek :)a ja 18 sierpnia -w niedzielę.
  ciekawie napisany post.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam i cieszę się z wizyty.instagram @kokonhomeCopyright © Kokon Home